Spevak Winery

Každé víno je originál, každé víno má svůj příběh…

František: “Věříme v to, že každé víno by mělo být originální. Každé víno by mělo umět říct svůj příběh: odkud přišlo, jaký to byl ročník a jak dobře se vyleželo.”

David: “Naše víno začíná ve vinohradu. Rozumíme vínu, protože rozumíme vinohradu. A stále se od něj a o něm učíme. Toto je nekonečný příběh a my jsme doživotní studenti.”

Vinobraní – pořád Františkova nejoblíbenější práce

A je to těžká práce. Každý hrozen je ručně odstřižen, zkontrolován a umístěn do kýblu, ve kterých se pak odnáší na násypku. Menší plochy vinohradu se sbírají pouze do beden a pak ručně vynášejí. Vinobraní se začíná většinou velmi brzo ráno, za chládku, aby se předešlo nechtěným fermentačním procesům teplých nebo porušených hroznů už ve vinohradu.

 

 

David: “Po krátkém přejezdu z vinohradu do vinařství, jdou hrozny okamžitě na odstopkování a pomletí. Následující proces záleží na druhu hroznu a hlavně na tom, jestli je to bílá nebo modrá odrůda.”

František: “Fermentujeme vína podle jednotlivé odrůdy a případně také podle vinohradu. Fermentace probíhá v nerezových nádobách za kontrolovaných podmínek. U některých červených vín se spoléháme na přírodní kvasinky, což výrazně prodlužuje jejich pobyt ve vinifikátoru, během kterého dojde k uvolnění komplexních látek, barviv, flavonoidů a antioxidantů ze slupky hroznů do vína.”

František: “A my pak na ten těžký rok vzpomínáme nad skleničkou vína, které se narodilo v potu a dřině, ale které za to stojí. I ty nejhorší ročníky nám ve finále dělají radost. Chce to jen trpělivost a čas. A hledat to nejlepší v každém víně. Podle ročníku se můžeme rozhodnout, jestli třeba i bílé víno chce uležet podobně jako červené víno.”

Výroba vína je nádherný a uspokojivý proces se zajímavým konečným produktem. Ale je to běh na neuvěřitelně dlouhou trať.  Jak dlouho to trvá, než si ochutnáme skleničku panenského vína z nového vinohradu? Nejméně 5 let, a to bude sklenička mladého vína.

Zkušenost nás poučila – naučili jsme se zatnout zuby a makat. A na konci dne se odměnit krásně vychlazenou skleničkou čistého, svěžího a harmonického vína. A největší pochvalou pro nás je, když po ochutnání lahvinky našeho vína, začnou lidé juchat radostí.

Přidejte se k nám! Ochutnejte Spěvákovo víno s námi!

Kvalitu garantuje Vinařství Spěvák

Ozvěte se nám kdykoli, rádi vám pomůžeme najít vaše víno. Zašleme poštou nebo po domluvě doručíme osobně.

Kontakt

Vinařství Spěvák
Horní huť 1485
696 03 Dubňany
Česká Republika

Telefon: +420 774 446 079
Email: info@vinarstvispevak.cz

Řízená degustace - dle dohody

Pro ty přespolní, máme přímou distribuční síť ve statě Massachussetts, USA.
Více informací na www.willsinternational.com.

Zůstaňme v kontaktu!
Aktuálni informace a zajímavosti ze života Vinařství Spěvák v srdci moravského Slovácka s vámi pravidelně sdílíme na Facebooku a Instagramu. Staňte se členem naší rozvětvené rodiny – přidejte si nás na seznam, abyste dostali aktuální cenovou nabídku, přednostní informace o nově přistupných vínech a slevové akce.

7 + 3 =